українськарусский
Кредит під заставу Антикваріату Ювелірні вироби Нерухомість Техніка Кредит під заставу годинників Автоломбард
Ми відкриті до співпраці

Як відкрити ломбард

 lombard

 

 

У всьому світі ломбардний бізнес являється високорентабельним. Рентабельність ломбардів має тенденцію до росту, особливо в часи кризи. Коли банки, в країні, слабшають, ломбарди, навпаки, зміцнюють свої позиції. Населенню потрібні термінові та короткочасні кредити, які не можуть дати банки. В Україні існує розвинутий середній клас, а саме він є основним споживачем послуг ломбарду.

Ломбардний бізнес

Якщо є бажання та схильність до ломбардного бізнесу – цим варто займатись. Прогоріти на цьому вкрай складно.

На відміну від кредитних спілок, ломбарди мають гарантію повернення виданих грошей. Навіть, якщо клієнт не поверне гроші, ломбард може продати заклад та залишитись в плюсі. Саме тому ломбарди, завжди та беззаперечно, видають кредити.

Що робити, якщо вирішили відкрити ломбард? З чого почати? Насамперед, потрібно дослідити ринок, ознайомитись з законодавством та відповідними актами. Сюди входять нормативні документи, постанови, інструкції та правила щодо ведення діяльності.

Ломбард – це вигідно?

Ломбардний бізнес надзвичайно вигідний, тому кількість таких установ, в Україні, щороку, зростає.

Щоб відкрити ломбард не треба вкладати багато грошей, однак прибуток від нього буде значним. З виданих кредитів, буде повертатись, в середньому, 20% щомісяця. Якщо ж, заклад не викуповують, його можна вигідно продати. Однак не треба на це орієнтуватись. Умови надання кредитів мають бути такі, щоб люди могли комфортно викуповувати речі. Задоволений клієнт, з ймовірністю 90% звернеться до Вас ще раз та буде приносити дохід у вигляді відсотків. Щоб ломбард вийшов у плюс, достатньо видати кредитів на 50 тис. гривень. Цього можна досягнути протягом двох місяців.

Перші 2-3 місяці дохід буде невеликий. Щоб вийти в плюс, потрібно зробити рекламу. В першу чергу, це помітна вивіска, яка приведе до Вас перших клієнтів. Крім цього, необхідно розвісити оголошення в домах, розташованих недалеко. Через деякий час, за умови хорошого обслуговування, Вас будуть рекламувати самі клієнти. Щоб вийти в плюс, ломбарду потрібно, всього, 40-50 постійних клієнтів, які будуть, стабільно, приносити Вам відсотки за користування кредитом.

Відкриття ломбарду та закон

Ломбардна діяльність ретельно контролюється державою. Нажаль, в Україні, немає єдиного закону про ломбарди, тому слід опиратись на закон України «Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг» та положення «Про порядок надання фінансових послуг ломбардами». Крім цього є ряд законів, актів та положень, які в певній мірі стосуються ломбардної діяльності. В тому числі закон України «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення».

Крім того, щоб відкрити власний ломбард, необхідно створити повне тавариство  зі статутним капіталом, не менше, 1 000 000 грн. Обов’язковою, для ломбарду, є наявність директора, головного бухгалтера, внутрішнього аудитора та працівника, відповідального за фінансовий моніторинг.

Діяльність слід вести строго за законодавством, оскільки штрафи досить серйозні. Знання законів та їх виконання – гарантія успішної діяльності. Всі документи ломбарду, бухгалтерія і навіть договори закладу, мають бути оформлені за законодавством.

Якщо Ви хочете відкрити ломбард, та не хочете вникати у законодавство, ломбард «Аверс» пропонує для Вас вигідну франшизу. Відкрийте та керуйте власним відділенням ломбарду, а ми візьмемо на себе юридичний супровід та бухгалтерію, позбавивши Вас зайвої головної болі. Наші експерти навчать Вас усьому, що потрібно для відкриття та керування відділенням ломбарду. Детальніше у розділі «Франшиза».

Цільова аудиторія

Існує розповсюджений стереотип, що у ломбард йдуть, в більшості, низи населення та несуть крадені речі, але на практиці це не так. Більшість клієнтів ломбарду – це представники середнього класу, яким знадобились гроші до зарплати. Також закладаються представники малого бізнесу, які на отримані гроші, закуповують товари для продажу.

Близько 90% закладів повертаються своїм власникам, що йде на користь ломбарду. Вигідніше мати постійних клієнтів, які будуть викуповувати свої речі та приносити відсотки у касу.

Вибір місця

Щоб ломбард працював, треба, в першу чергу, обрати місце. В великих містах, слід вибирати прохідні місця у спальних районах. В невеликих містах, можна розташовуватись у центрі.

Приміщення за площею, згідно законодавства, повинно бути не менше ніж 5 кв. м. Найкраще для цього підходять перші поверхи жилих будинків. Якщо ви плануєте продавати невикуплені заклади у відділенні, необхідно подумати про розташування вітрин. Для цього потрібна буде додаткова площа. 

Організація роботи

Насамперед, для роботи, будуть потрібні меблі та комп’ютерна техніка. Обов’язковим є підключення інтернету, за допомогою якого працівники будуть перевіряти техніку та для підключення касового апарату. Для забезпечення безпеки потрібно провести сигналізацію та камери спостереження, внутрішні та зовнішні.

Будь-який бізнес тримається на працівниках. Тому насамперед, у ломбард, слід наймати працівників у яких ви впевнені. Правильна оцінка закладів – запорука прибутковості ломбарду. Ваші працівники повинні точно відрізняти дорогоцінні метали від підробок та правильно оцінювати техніку, з врахуванням попиту на неї. Тому слід наймати працівників з досвідом. Якщо такої можливості нема, доведеться йти на спеціальні курси для працівників ломбарду, що періодично проводяться у Києві.

Однак, якщо Ви станете  нашим партером, наші професіонали, навчать Вас та ваших майбутніх касирів мистецтву оцінки ювелірних виробів та техніки. В курс навчання входить оцінка ювелірних виробів, техніки, робота з клієнтами та робота у спеціалізованій програмі для ломбарду. Створіть власний бізнес з Ломбардом «Аверс». Вже, протягом, трьох тижнів ви зможете відкрити власне відділення ломбарду. Деталі у розділі «Франшиза».

Щоб видавати кредити, в касі постійно мають бути гроші. Це Ваші інвестиції. Із виданих коштів, в середньому, за місяць Ви заробляєте 20%. Тобто з виданих 100 000 грн Ви заробите 20 000. Тому, перші місяці потрібно буде постійно поповнювати касу. Спочатку загальна сума виданих коштів не буде велика, але з часом, вона збільшиться лавиноподібно, що принесе вам  постійний дохід.

Заключення

Як бачимо, ломбард це дохідний бізнес з мінімальними ризиками. Хоча, такий бізнес, ретельно контролюється державою, знання законів позбавить Вас від штрафів, а хороший рівень обслуговування приведе до Вас постійних клієнтів.

Крім цього в нас можна отримати: